Zkratky a symboly

srdce a krevní oběh

žaludek a střeva

játra a žlazy

plíce a tlusté střevo

ledviny a vylučovací systém

reprodukční systém

kosti, klouby, vlasy

imunita a obranná energie

detoxikace a stop zánět

srdce
a krevní oběh

Hlavním úkolem srdce a krevního řečiště je “doprava” všech látek, proto ho považujeme za náš transportní systém. 

Nejčastější poruchou bývá “přehřátí” motoru-srdce, zanesení cest, nedostatek nebo porucha transportních jednotek – krevních buněk. 

Doporučená strava pro regeneraci a ozdravení srdce a krevního oběhu je většinou v potravinách červené barvy, hořké chutí a potravinách s ochlazujícím efektem (šípek, skořice, mrkev, paprika, brusinka, malina). Energie těchto pokrmu vstupuje do oběhu převážně přes meridián srdce a tenkého střeva.

žaludek
a střeva

Žaludek a střeva v našem těle tvoří “továrnu” v podobě perforovaného tobogánu, který má za úkol rozmělnit všechny suroviny do tekutého stavu a následně je přepravit do odpovídajících okýnek.

Nejčastější poruchou bývá zalepení systému otevírání/uzavírání příslušných okýnek, nedostatek mikrobiomu “pracovního personálu” nebo nedostatek trávicích enzymů, tj nespolehlivost “subdodavatelů” neboli žláz. Za poruchou může také stát i samotný výběr nevhodných potravin, který každý den konzumujeme. 

Doporučuje se strava s neutrální chutí bez toxického znehodnocení – grilováním či smažením. Nejlépe čerstvé potraviny, fermentované nebo vařené či dušené.

játra
a žlazy

Játra jsou naší největší žlázou v těle. Říká se, že střeva jsou našim druhým mozkem, ale jsou to právě žlázy, které jsou zodpovědné za naší náladu a chování. Naše tělo je biochemický systém, kde můžeme funkci žláz přirovnat k parlamentu, v případě, že zanedbáme výživu, celá společnost se dostane do nerovnováhy.  

Nejčastější poruchou bývá přetížení – například slinivky břišní, a tím i vznik cukrovky 2. typu, což způsobuje řetězovou reakci přes nabouraná játra a metabolismus tuku, který následně negativně zasahuje do funkce štítné žlázy.

Doporučuje se strava, která neobsahuje průmyslový cukr. Zaměřujeme se na potraviny zelené barvy s kyselo hořkou chutí. Obyčejné zelí, zelňačka nebo kyselé zelí s kmínem jsou pro játra nejlepším přítelem.

plíce
a tlusté střevo

Proč jsou plíce a tlusté střevo v jedné kategorii? Důvodem je jejich úzké spojení a propojené reakce na stejné vlivy. Když je naše tělo dehydratované, trápí nás zácpa a dráždivý chraplavý kašel. Ale i v opačném případě by mohlo jedno malé kýchnutí způsobit havarijní vyprazdňování střev.

Nedostatečný “pohyb” našich plic a/nebo tlustého střeva způsobuje toxické otrávení orgánů. Stagnace v meridiánech plic nebo tlustého střeva vede ke značnému zhoršení kvality našeho života. Neduhy na obou orgánech se projevují na naší pokožce.

Doporučuje se strava bohatá na koření – zejména pálivé koření pro rozhýbání proudu energie a očistu tekutin v těle. Zaměřujeme se na potraviny bílé barvy jako je křen, ředkvička, česnek, celer nebo cibule.

Energie těchto potravin se řadí do elementu “kov”. Kov jako brnění je skvělým ochráncem v sychravém a chladném počasí.

ledviny
a vylučovací systém

Ledviny jsou považovány za náš akumulátor, který si ukládá životní energii. Oslabení ledvin se projevuje obavami, strachem a nečinností. Dalším důležitým úkolem ledvin je ochlazování organismu v horkých letních dnech nebo stahování dolu vysokého krevního tlaku.

Ledviny, podobně jako játra, jsou dalším důležitým filtrem přes který cirkuluje krev, moč nebo mezibuněčná tekutina. Při nadměrném překyselení organismu bude to zakyselená látka, která neustále proudí přes miliony mikrokapilár, způsobuje zánět a považuje se za velmi ohrožující faktor.  

Doporučená strava většinou patří do elementu “voda” a má za úkol pročištění ledvin a močových cest.

reprodukční
systém

Evoluce do nás zabudovala princip přežití. To znamená, že pokud je reprodukční systém v ohrožení automaticky se vypne, aby zachránil jedince co nejdéle a počkal na příznivější dobu pro reprodukci. I přes to, že máme naše orgány anatomicky v pořádku, tak potence nebo schopnost otěhotnět budou “vypnuté”, dokud se tělo nedostane do stavu pohodlí a vyvažeností.

Nepříznivé faktory: trvalý stres, podvýživa nebo nevyvážená strava (často do toho spadá i vegetariánství), psychické nepohodlí nebo nejistota.

Doporučuje se strava s větším množstvím zdravých tuků, zejména rybího tuku, žraločích jater či mořských plodů. Vítané jsou oříšky a semínky všech druhů. Živočišné bílkoviny podáváme formou vývaru s přidáním některých stromových hub.

kosti, klouby,
vlasy

Zdravé kosti, nehty nebo vlasy většinou řeší těhotné ženy nebo lidi v pokročilejším věku. Za zánětlivé a degenerativní potíže na pohybovém aparátu může nevhodné fast food stravování a nedostatek pohybu. Podávání vápníku v podobě vitamínů a doplňků stravy nebo i samotné pití mléka tomu nemůže pomoc, ba dokonce naopak může více uškodit.

Jde o nevhodné stravování s velkou převahou zakyselujicich potravin, cukru a k tomu deficit zasaditotvorných potravin. Nejlepší co můžeme udělat pro naše kosti je stravovat se vyváženě s dostatkem zeleniny a vlákniny. 

V dospělém věku se nedoporučuje pít čerstvé mléko. Naopak ale kyselo mléčné výrobky, tučný tvaroh nebo mozzarella jsou velmi vítaná. Barevné sladké jogurty a jogurtové nápoje patří do koše. 

imunita
a obranná energie

Imunita je pojem, který je všem dobře známý a všichni chceme, aby byla co nejsilnější. 

Naše odolnost a pevnost zdraví se rovná síle nejslabšího článku v organismu. Pokud víme o který článek se jedná, zaměříme se na jeho vyladění. Pokud uvažujeme o posílení imunity obecně, musíme si nejprve uvědomit, že v těle je vše propojené a posílením jednoho systému posílíme i ostatní a podpoříme tak celkovou obrannou a regenerační schopnost organismu.

Čínská dietetika doporučuje stravováním posilovat okruhy (meridiány) dle sezónního období. Měnící se vnější klimatické podmínky v průběhu roku střídavě zatěžují různé orgány, a tak je optimální vždy více konzumovat právě sezónní potraviny a nejlepe tradiční pro dané území.

detoxikace
a stop zánět

Moderní medicína schodně potvrzuje, že u většiny civilizačních chorob se dá vždy konstatovat přítomnost stejného patogenního stavu – chronický zánět.

Když se zaměříme na příčinu zánětu, tak tu máme dvě hlavní – stagnace proudu tekutin v těle nebo permanentní konzumace prozánětlivých potravin.

Za stagnaci může nedostatek pohybu. A za neustálý přísun prozánětlivých potravin muže jen nedostatečný přehled o vlastnostech a energii potravin.

Ozdravné stravování metodou ŽBPL10™ přináší jednoduché řešení problému. O vše se postará tým profesionálních kuchařů a odborníků na výživu. Nakoupí správné potraviny a uvaří je pro vás. Následně hotové jídlo zabalí a to bez použití konzervantů. Na vás už bude jen finální “Ohřej a jez”.

Všem dobrou chuť a nejpevnější zdraví na dlouhá leta.

Ozdravná jídla

+420-733-103-530
petchuti@gmail.com
 
 

Získat více
Chlazená jídla

+420-733-103-530
petchuti@gmail.com
 
 

Získat více
Mražená jídla

+420-733-103-530
petchuti@gmail.com
 
 
 

Získat více

Ozdravná jídla

Ozdravné stravování – co si pod tímto pojmem představujete?

Určitě víte, že jídlo nám může škodit na zdraví. Když jíme bez přemýšlení a používáme nevhodné potraviny, zanášíme naše tělo toxickými látkami a zakyselujeme krev. To může vyvolat cukrovku, obezitu, záněty, vysoký tlak a mnoho dalšího. V podstatě se dá říct, že nevhodným jídlem si denně sami sobě ubližujeme.

Samozřejmě, že existují zdravé potraviny. Občas se sice říká, že to, co je zdravé, není dobré 🙂, ale to je hloupost. Skutečností je, že existuje obrovské množství zdravých potravin a dobrý kuchař dokáže potěšit každého s různorodými chutěmi u zdravých jídel.

Člověk, který se snaží stravovat zdravě, se často ztrácí v množství protichůdných doporučení a nakonec ztratí motivaci, a tak mávne nad zdravou stravou rukou. Byla by to velká škoda, protože nevhodným stravováním si den co den pácháme škody na svém zdraví.

Bonusy ozdravného stravování

Pravdou je, že

  • Jídlem si pomáháme k trvalému zdraví nebo k obnově zdraví, navíc velmi chutnými recepty.
  • Potraviny potřebné k ozdravnému stravování jsou celoroční a cenově dostupné.
  • Ozdravné potraviny můžete jíst v neomezeném množství a vždy to povede k redukci váhy a dobré kondici.
  • Trvalá konzumace ozdravných potravin nemá žádné vedlejší negativní účinky, jo-jo efekty nebo omezení z hlediska zdravotní diagnózy.
  • Možná se vám bude občas zdát kombinace položek u ozdravného stravování metodou ŽBPL10 trochu netradiční, ale věřte, že všechny chutě jsou dokonale sladěné a vyvážené tak, aby přinášely pozitivní účinek na vaší kondici.

Některé principy a zásady ozdravné kuchyně

  • Když budete jíst potravinu prospěšnou pro funkci odpovídajícího orgánu, tak bez ohledu na váš věk nebo kondici, vám tato potravina bude vždy přispívat ke zdraví.
  • Nezáleží tolik na úpravě potraviny, jako na samotné skladbě v receptu.
  • Ozdravné stravování není lékem, ale maximální výživou našich orgánů, které se díky tomu kvalitně regenerují a aktivují všechny své funkce.

Poslání pěti chutí

Moderní doba přináší nejen výzvy ale i prostředky na jejich zdolání. Ozdravné stravování metodou ŽBPL10 je přirozenou chutnou cestou ku zdraví a dlouhověkosti.

Nemluvíme tu o zázračné pilulce nebo doplňku stravy. Nabízíme vám hotová jídla, která díky unikátnosti receptur a následného šokového zmrazení udrží vaše jídlo dlouho velmi chutné, a to bez ztráty na výživových hodnotách nebo jeho vůni.

Projekt PĚT CHUTÍ je propojení vědy, moderní technologie a vrozených samoozdravných schopností člověka. Vaříme pro zdraví.

Kontaktujte nás

    Go top